تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸  ساعت : ۱۰:۳۹
دیدار مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز با نمایندگان اعزامی از جانب دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ج.ا.ا. برگزار گردید

دیدار مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز با نمایندگان اعزامی از جانب دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ج.ا.ا. برگزار گردیدبه گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز روز چهارشنبه مورخ 20 شهریورماه 1398 سرکار خانم استفانی رینویل مدیر ارشد امور برنامه ریزی به همراه آقای عبدالعزیز عاشوری سرپرست دفتر عملیاتی تهران و خانم نسیم کلانتری دستیار ارشد برنامه ریزی دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز حاضر و با مدیر کل دیدار نمودند .
هدف از حضور نامبردگان در استان البرز  دیدار و نشست مشترک با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز و نماینده بیمه سلامت استان و همچمین بازدید از دفاتر منتخب پیشخوان دولت در جهت بررسی روند اجرای بیمه سلامت پناهندگان اعلام گردید .
کامبیز جعفری در نشست با نمایندگان کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان بر ضرورت توجه و حمایت بیش‌ازپیش این نهاد بین‌المللی از جامعه اتباع بخصوص اقشار آسیب پذیر این جامعه تأکید نمود.
در این نشست  مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز ضمن توضیحاتی در خصوص وضعیت حضور، معیشت، بهداشت و درمان اتباع خارجی مقیم استان، به بیان درخواست ها و توقعات این جامعه پرداخت و لزوم کمکهای بیشتر سازمان های بین المللی را خواستار شد.
ایشان ضمن اشاره به کثرت پناهندگان و تراکم آنها در این استان و به‌تبع آن تبعات حاصل از این مهم و لزوم توجه ویژه به این مناطق خاطرنشان نمود:  یکی از خدمات ارائه‌شده توسط جمهوری اسلامی ایران با همکاری دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان بیمه سلامت اتباع افغانستانی ساکن در استان بالأخص اقشار آسیب‌پذیر آنها می باشد که امسال نیز همچون دو سال گذشته مورد توجه دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان قرار گرفت و نظر به اینکه سهمیه اقشار اسیب پذیر پناهندگان امسال دو برابر گردیده فلذا با استقبال جامعه پناهندگان بخصوص اقشار آسیب پذیر قرار گرفت.
 
 

کد خبر : 15193

منبع : اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

تعداد بازدید : ۱۴۴

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :