تمدیددریافت دفترچه بیمه سلامت اتباع خارجی در استان البرز آغاز گردید

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۸/۰۶/۰۳


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز ، به اطلاع اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز می رساند تمدیددریافت دفترچه بیمه سلامت اتباع خارجی در استان البرز آغاز گردید.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز اظهار داشت : تمدید دفترچه آن دسته از پناهندگان آسیب پذیری که در مرحله قبل با اعتبار 2 شهریور 98 دفترچه بیمه اخذ نموده اند و همچنین پناهندگان آسیب پذیری که تاکنون نسبت به اخذ دفترچه اقدام ننموده اند آغاز گردیده است .
کامبیز جعفری بیان داشت : با توجه به قرارداد سه جانبه فی مابین سازمان بیمه سلامت ، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پماهندگان در جمهوری اسلامی ایران  تعداد 92 هزار نفر از پناهندگان آسیب پذیر برای 6 ماهه سالجاری از هم اکنون تا مورخ 5 اسفندماه از پوشش بیمه سلامت برخوردار می گردند
وی گفت : پناهندگان محترم واجد شرایط می توانند جهت تمدید یا دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان منتخب مراجعه نمایند
لازم به یادآوری است تاریخ اعتبار دفترچه بیمه این گروه از پناهندگان از زمان صدور به مدت ششماه می باشد و پناهندگان آسیب پذیر نیز که طی سال جاری سهمیه آنان دو برابر گردیده می بایستی هر چه سریعتر جهت دریافت دفترچه های خود به دفاتر پیشخوان  منتخب مراجعه نمایند زیرا در غیر اینصورت از لیست آسیب پذیر حذف خواهند شد.
  
اطلاعیه تغییر ساعات کاری

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۸/۰۳/۲۹


احتراما به استحضار مراجعین محترم می رساند نظر به مصوبه هیئت محترم وزیران و دستور استاندار محترم البرز ساعت کاری این اداره کل از مورخ 1/4/98 تا اطلاع ثانوی  به شرح ذیل اعلام میگردد:
  • شنبه الی چهارشنبه، ساعت6:30 الی 13:30
  • پنج شنبه ها  6:30 الی 12:30
 
                 
  
طرح سرشماری مشاغل اتباع افغانستانی ساکن در جمهوری اسلامی ایران تمدید شد

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۷/۱۲/۱۹

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز ، طرح سرشماری مشاغل اتباع  افغانستانی ساکن در جمهوری اسلامی ایران تا تاریخ 22/12/97 تمدید گردید .
 مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز در این خصوص اظهار داشت : با توجه به اتمام طرح سرشماری مشاغل اتباع افغانستانی ساکن در استان و کثرت مراجعات کارفرمایان و اتباع خارجی عراقی و افغانستانی بازمانده از طرح فوق الذکر و لزوم تعیین و تکلیف آنان در جهت حضور و شرکت در طرح سرشماری مشاغل اتباع  افغانستانی ساکن در استان البرز تا تاریخ 22 اسفند ماه 1397  تمدید گردید و متقاضیان می توانند بعنوان آخرین فرصت شرکت نمایند.
کامبیز جعفری بیان داشت : حضور و شرکت کلیه اتباع افغانستانی دارای کارتهای آمایش معتبر،گذرنامه خانواری ، پروانه اقامت ، دفترچه پناهندگی و ،شرکت کنندگان در طرح سرشماری (سال های 1395 و 1396) وهمچنین اتباع افغانستانی غیرمجاز دارای کارفرمای ایرانی و کارفرمای افغانستانی در این طرح به همراه کارفرما  الزامی می باشد .
وی گفت : ضمناٌ دارندگان مدارک معتبر اقامتی فوق که فاقد کارفرما هستند می توانند بعنوان خویش فرما در طرح شرکت نمایند.
وی در پایان ضمن تاکید بر حضور حداکثری تمامی مشمولین بیان داشت :  با توجه به ضرورت شرکت گروههای تعیین شده در طرح مذکور ، عدم شرکت اتباع دارای مدارک فوق در طرح سرشماری مشاغل در مدت زمان باقی مانده ممکن است منجر به بروز مشکلاتی  در روند تمدید مدارک آنان گردد. .
  
طرح سرشماری حوزه های اشتغال مهاجران و پناهندگان دراستان البرز اجرا می شود

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۷/۱۱/۲۸

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز ، طرح سرشماری حوزه های اشتغال مهاجران و پناهندگان از روز سه شنبه مورخ 23 بهمن ماه 1397 در استان البرز آغاز گردیده است .
 مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز در این خصوص اظهار داشت: موضوع اشتغال و جاذبه های شغلی به عنوان یکی از مؤلفه های مهم و مؤثر در مهاجرت های غیر قانونی مطرح است  و ساماندهی مهاجران و پناهندگان در داخل کشور نیز از بدیهیات مسلم است وبه همین دلیل هم در طول سال های گذشته همواره در طرح های مختلف مورد توجه جدی مسئولین بوده است.
کامبیز جعفری بیان داشت : به همین خاطر در این طرح محور و اساس شناسایی و سرشماری از طریق صاحبان حِرَف و مشاغل و با همکاری و اجرا از طریق اتحادیه های صنفی و با مدیریت فرمانداری ها و بخشداری ها تحت نظارت دفاتر امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری ها به مسئولیت مدیران دفاتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ها انجام می گیرد .
وی تصریح نمود : این طرح مشابه طرح های سرشماری گذشته در سه مرحله اجرا می شود که مرحله اول برگزاری جلسات توجیهی و هماهنگی با اتحادیه، انجمن ها و تشکل های صنفی و ابلاغ ضرورت رعایت قانون و معرفی کارگران غیر ایرانی، است  مرحله دوم فراخوان کارفرمایان و کارگران و ثبت اطلاعات از سه حوزه کارفرما، شغل و شاغلین غیرایرانی  می باشد و مرحله سوم تعیین تکلیف و قانونمند سازی کارفرمایان، نوع شغل و شاغلان خارجی است.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز  بیان داشت : هدف از اجرای این طرح را جمع آوری اطلاعات و ساماندهی وضعیت اشتغال مهاجران و پناهندگان در داخل کشور، شناسایی و سرشماری کارگاه ها، کارفرمایان و پناهندگان و اتباع خارجی شاغل اعم از مجاز و غیر مجاز، شناسایی و سرشماری اتباع غیر مجاز، جمع آوری اطلاعات از حوزه های اشتغال مهاجران و پناهندگان، جمع آوری اطلاعات از کارفرمایان، کارگران، مؤسسات تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی، ، حمایت از اشتغال قانونی پناهندگان و مهاجران، الزام به رعایت قانون توسط کارفرمایان، سرشماری و ساماندهی اشتغال پناهندگان و مهاجران برشمرد.
وی گفت : اجرای طرح از تاریخ 23/11/97  لغایت 28/12/97 در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان در حال اجرا می باشد.
کامبیز جعفری اظهار داشت : برای شرکت در طرح بایستی کارفرمای تبعه خارجی به همراه مدارک حوزه کارفرمایی خود ( پروانه کار – جواز کسب – پروانه بهره برداری) به یکی از دفاتر خدمات استان مراجعه نماید .
وی بیان داشت : همچنین کلیه اتباع خارجی شاغل اعم از دارای مدرک اقامتی و فاقد مدرک اقامتی می بایستی با در دست داشتن هرگونه مدرک( کارت اقامت – گذرنامه – تذکره) شخصاً به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان که کارفرما اطلاعات کارگاه یا واحد خود را در آن ثبت نموده ، مراجعه نمایند.
وی تصریح نمود : برای کلیه اتباع شرکت کننده در طرح رسید شرکت در طرح صادر خواهد شد که با در دست داشتن آن تا تعیین تکلیف بعدی از کشور طرد نخواهند شد.
وی در پایان عنوان نمود : کارفرمایانی که کارگران فاقد مدرک آنان در طرح شرکت ننمایند پس از اجرای طرح مشمول مقررات بند (ج) ماده 11 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت خواهند شد و علاوه بر طرد تبعه غیر مجاز به ازای هر روز اشتغال تبعه خارجی جریمه می شوند
 
  
اطلاعیه مهم

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۷/۱۱/۲۷

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز با توجه به اتمام طرح آمایش 13 و هویت 12 و بدنبال  مراجعات و تقاضای اتباع  عراقی و افغانستانی بازمانده از شرکت در طرح مذکور و لزوم تعیین  تکلیف آنان در جهت حضور و شرکت در طرح و جلوگیری از غیر مجاز شدن خانوارهای مذکور به اطلاع می رساند:
طرح تعیین  تکلیف اتباع جامانده از طرح آمایش 13  در استان البرز آغاز گردیده و متقاضیان می توانند بعنوان آخرین فرصت  در طرح مورد اشاره شرکت نمایند. ضمنآ لازم بذکر است که ارائه خدمات به جامعه پناهندگان پس از پایان طرح فقط منحصر به شرکت کنندگان در طرح آمایش خواهد بود..
مشمولین طرح شامل دارندگان کارت آمایش 12 و هویت 11 ، که از کشور ایران خارج نشده  و حکم طرد از کشور از سوی مراجع قضایی در مورد انان صادر نشده باشد  می توانند در طرح فوق الذکر با اعتبار 31 /3/ 97  شرکت نمایند .
لازم بذکر است ، حضور و شرکت در طرح منوط به  اخذ تعهد از آنان مبنی بر شرکت منظم در طرح های آتی  می باشد .
  
اطلاعیه مهم

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۷/۰۷/۱۹


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز ، به اطلاع تمامی اتباع خارجی حاضر در استان البرز می رساند متقاضیان حضور در راه پیمایی پرشور اربعین حسینی می توانند از مورخ 16/7/97 لغایت 29/7/97  به مدت 14 روز ، جهت ارائه خدمات از جمله ثبت نام و دریافت ویزا -  به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال محل سکونت مراجعه نمایند.
  
اطلاعیه

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۷/۰۷/۱۹


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز ، موسسه خیریه ایلیا در نظر دارد با همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی دوره های فنی و حرفه ای و کارگاههای آموزشی مهارت های زندگی ، خیاطی ، مهارت های هفتگانه کامپیوتری، کارآفرینی ، آرایشگری ، عروسک سازی ، عکاسی ، ملیله کاغذ ، ساخت تیزر تبلیغاتی را برگزار نماید . متقاضیان ثبت نام  می توانند با در دست داشتن مدارک اقامتی معتبر خویش به آدرس کمالشهر ، میدان شهرداری ، بوستان 9 موسسه خیریه ایلیا مراجعه یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره  02634714738تماس حاصل نمایند .
 
  
اطلاعیه مهم

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۷/۰۷/۱۷

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز با توجه به اتمام طرح آمایش 13 و هویت 12 و بر اساس مراجعات و تقاضای اتباع خارجی عراقی و افغانستانی بازمانده از طرح فوق الذکر و لزوم تعیین و تکلیف آنان در جهت حضور و شرکت در طرح به اطلاع می رساند: طرح آمایش از مورخ 16 مهرماه لغایت 3 آبانماه 1397 تمدید گردید و متقاضیان می توانند بعنوان آخرین فرصت شرکت نمایند. ضمنآ لازم بذکر است که ارائه خدمات به جامعه پناهندگان پس از پایان طرح فقط به شرکت کنندگان در طرح آمایش صورت خواهد گرفت.
مشمولین طرح شامل دارندگان کارت آمایش 12 و هویت 11 ، دارندگان برگه تردد معتبر اصلاحات و تغییرات ، دارندگان کارت آمایش 10 و هویت 9 که دارای برگه تردد بوده و از کشور ایران خارج نشده باشند و حکم طرد صادره از سوی مراجع قضایی دارا نباشند ( بصورت استثنا می توانند در طرح فوق الذکر شرکت نمایند) ، دارندگان کارت آمایش 11 و هوست 10 و برگه تردد بدل از کارت یا انتقالس که موفق به شرکت در طرح آمایش و دریافت کارت آمایش 12 و هویت 11 نشده اند ( اخذ تعهد از آنان مبنی بر شرکت منظم در طرح های آتی ) می باشد
  
اطلاعیه مهم :

تاریخ درج اطلاعیه:۱۳۹۷/۰۲/۱۶

به اطلاع سرپرستان خانوارهایی که در جریان اجرای طرح آمایش 12 از تخفیف 100 درصدی برخوردار گردیده اند می رساند جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت طی هفته جاری به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان دولت مراجعه نمایند و در صورت وجود مشکل با شماره تلفن 02634265011 داخلی 132 در این زمینه  به ادره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز به واحد اجتماعی منعکس  نمایند .