اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

 
 
 
فرزند من در منزل متولد شده است ، برای دریافت کارت آمایش چگونه باید اقدام نمایم؟
درخصوص فرزندان اتباع خارجی که والدین دارای کارت آمایش معتبر هستند و فرزند در منزل متولد شده و فاقد گواهی ولادت است لازم است ، نسبت به تکمیل فرم استشهادیه محلی اقدام شود.

همسر من فوت نموده است ، خودم دارای کارت آمایش هستم آیا امکان صدور کارت آمایش برای فرزندانم وجود دارد؟
در صورت ارائه مستندات لازم در خصوص فوت همسر و مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت آمایش برای فرزندان امکان صدور کارت آمایش وجود دارد . برای کسب اطلاع از مستندات لازم در هر مورد میتوانید به بخش راهنمای مراجعین و لیست خدمات مراجعه فرمایید.

من دارای کارت آمایش معتبر هستم و از همسرم متارکه نموده ام ، آیا امکان صدور کارت آمایش برای فرزندانم وجود دارد؟
در صورت ارائه طلاقنامه رسمی از مرجع قضایی و در اختیار داشتن حضانت فرزندان و مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت آمایش برای فرزندان امکان صدور کارت آمایش وجود دارد.

فرزند من در بیمارستان متولد شده اما گواهی ولادت وی را مفقود نموده ام ، برای دریافت کارت آمایش برای فرزندم چگونه باید اقدام نمایم ؟
در این گونه موارد تولد فرزند از بیمارستان استعلام خواهد شد و پس از وصول پاسخ نسبت و صدور کارت آمایش برای وی اقدام میگردد . لازم بذکر است که مکاتبه صرفا برای متولدین بعد از سال 80 اقدام میگردد .
 
زن و شوهر هر دو دارای کارت آمایش هستیم، تا چه زمانی برای تفکیک پرونده و تشکیل پرونده ازدواجی فرصت داریم؟
زن و شوهری که دارای کارت آمایش معتبر هستند ، برای جلوگیری از مشکلات حقوقی و ... لازم است بلافاصله پس از ازدواج نسبت به تفکیک پرونده و تشکیل پرونده مجزا اقدام نمایند.

من دارای کارت آمایش معتبر هستم و همسرم دارای گذرنامه و پروانه اقامت است برای تفکیک پرونده و تشکیل پرونده ازدواجی چگونه باید اقدام نمایم؟
در مواردی که یکی از زوجین دارای کارت آمایش و دیگری دارای گذرنامه و پروانه اقامت است، به شرط معتبر بودن مدارک اقامتی زوجین ، نسبت به یکسان سازی مدارک به گذرنامه و پروانه اقامت اقدام میگردد.

من ایرانی هستم و شوهرم تبعه خارجی و فاقد هرگونه مدرک شناسایی است برای تشکیل پرونده ازدواج و دریافت مدرک برای شوهر و فرزندانم چگونه اقدام نمایم؟
در صورتی که شوهر فاقد هرگونه مدرک شناسایی است لازم است با در دست داشتن عقدنامه و کارت ملی و شناسنامه جهت بررسی موضوع به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی مراجعه نمایید. برای کسب اطلاع بیشتر از مدارک مورد نیاز میتوانید به بخش لیست خدمات ، یا راهنمای مراجعین در صفحه اصلی مراجعه نمایید.

در صورتی که مرد ایرانی با زن خارجی ازدواج نماید چگونه باید برای ثبت ازدواج اقدام کند؟
در صورتی که زن خارجی دارای کارت آمایش معتبر باشد ، مراحل ثبت ازدواج و تشکیل پرونده ازدواجی از طریق اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی انجام خواهد شد ، در صورتی که زن خارجی دارای گذرنامه و پروانه اقامت است ثبت ازدواج و تشکیل پرونده ازدواجی در اداره گذرنامه و مهاجرت اقدام میگردد .
 
من دارای کارت آمایش هستم از همسر خود متارکه نموده ام برای جداسازی پرونده خود چگونه باید اقدام کنم؟
در صورت ارائه طلاق‌نامه رسمی صادره از مرجع قضایی نسبت به جداسازی پرونده اقدام خواهد شد

من دارای کارت آمایش هستم و قبل از جداسازی پرونده و تشکیل پرونده ازدواجی از همسر خود متارکه نموده ام فرزندی دارم که فاقد کارت آمایش است ، آیا امکان صدور کارت آمایش برای وی وجود دارد ؟
بله ، در صورت ارائه طلاق‌نامه رسمی صادره از مرجع قضایی و در صورتی که حضانت فرزند را در اختیار داشته باشید امکان صدور کارت آمایش برای فرزند وجود دارد .
 
 
 
آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی

#ShowCity##ShowTime# #btnCalculate#
بازدید امروز : ۲۸۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز : ۱ نفر
کل بازدیدکنندگان : ۱۰۴۴۵۲نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.


آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۳/۰۵/۰۲